P.S проекту «Енергія Євромайдану в малі громади». Інтерв’ю з керівником проекту «За поіменні голосування в радах» Святославом Грабовським.

sh_3

У процесі формування громадянського суспільства критично важливо, щоб вся діяльність органів влади була максимально прозорою та доступною. В ситуації з нашою державою такі зміни часто ініціюються знизу. Як саме, читайте далі:

1) Як народилася ідея вашої соціальної ініціативи? Розкажіть в чому полягає суть вашого проекту.

Спостерігаючи за тим, що відбувається в міських радах в процесі прийняття рішень я зауважив, що дуже часто лічильна комісія оголошує результат не той, який є насправді. І тоді я запитав себе, в чому справа, чому можливі такі розходження в даних? Виявляється, вся справа в тому, що так як відсутнє поіменне фіксування результатів голосувань, то ніхто навіть в межах одного засідання не може точно сказати, хто і як голосував. Чим  і користає лічильна комісія та люди, які організовують замовні голосування.

Суть проекту «За поіменні голосування в радах полягає в тому, щоб максимально донести серед народу України, те що обов’язкові поіменні голосування — це є норма сьогоднішнього часу і у цивілізованому світі інших варіантів окрім, як поіменного голосування, не існує». Це єдиний спосіб взнати, хто є відповідальним за прийняті рішення у радах всіх рівнів.

2) Як допомогла вам участь у проекті «Енергія Євромайдану в малі громади» під час реалізації  ініціативи? 

Участь у проекті «Енергія Євромайдану в малі громади» дала нам знання,  яким чином можна популяризувати і впроваджувати у життя більшими кроками ідею «поіменних голосувань в радах».

3)З якими труднощами ви стикалися під час підготовки та реалізації вашого проекту?

Основними труднощами був, опір депутатських корпусів, які не звикли працювати прозоро та зрозуміло для громади.

4)  Результат. Які завдання ви перед собою ставили і що вдалося досягти? Яка перспектива розвитку проекту? Які висновки для себе ви зробили, працюючи над цим проектом?   Наша команда (Рух добровольців «Простір свободи») ставили перед собою основним завданням впровадження поіменних голосувань бода й внесенням змін у регламент і як вищий результат, підготовили варіант законопроекту «Про внесення змін у місцеве самоврядування (щодо поіменних голосувань)». Нас підтримала група депутатів Верховної Ради України (Законопроект внесли депутати Ганна Гопко, Сергій Власенко, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Наталія Кацер-Бучковська, Юрій Бабій, Віктор Романюк та Роман Заставний.)  Парламентський комітет з державного будівництва і місцевого самоврядування рекомендував прийняти одразу в цілому законопроект №2016а, який зробить голосування в місцевих радах поіменними, а їх підсумки — доступними для громадян. Проект розроблений активістами руху «Простір свободи», внесений групою депутатів різних фракцій (Ганна Гопко, Сергій Власенко, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Наталія Кацер-Бучковська, Юрій Бабій, Віктор Романюк, Роман Заставний, Оксана Продан) і підтриманий експертами Реанімаційного пакету реформ. http://dobrovol.org/article/336/

Переспективи розвитку проекту полягають в тому, що тепер кожен з активістів матиме змогу отримувати інформацію про те, хто і за що голосував поіменно і це дасть більші можливості для аналізу та формування висновків, про ефективність та чесність тих чи інших депутатів рад.

Працюючи над проектом, основним висновком було те, що для реалізації будь якої доброї ідеї потрібно мати чим побільше однодумців, мати знання та навики роботи з групами людей, а також володіти сучасними технологіями  роботи в команді. Володіти інформацією щодо того як працювати з соціальними мережами та інформаційним середовищем.

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.