Відповідь Комітету Верховної Ради України щодо Резолюції VIII Форуму МВМП

Verhovna-Rada-kupol-620x400

25 травня 2016 року на адресу Центру Громадянських Ініціатив надійшла відповідь від Верховної Ради України, а саме Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин з приводу розгляду пропозицій, викладених у Резолюції VIII Форуму Мережі Вільних Місцевих Політиків.

Під час VIII Форуму Мережі Вільних Місцевих Політиків 12-14 лютого (Одеса), на тему «Регіональний розвиток: українська практика та міжнародний досвід» була сформована робоча група, що підготувала проект підсумкової Резолюції Форуму.

У документі учасники висловили своє ставлення до реформи децентралізації влади в Україні, визнавши її ключовою для держави.

У тексті Резолюції було зафіксовано низку пропозиій, що стосуються подальшого розвитку громад, зокрема:

  1. Розробити і ухвалити проект закону «Про стратегічний розвиток територій України».
  2. 3 метою запровадження принципу повсюдності місцевого самоврядування визначити повноваження органів місцевого самоврядування нових об’єднаних громад, щодо управління земельними водними Та лісовими ресурсами (водні плесо, ліси) в межах територій ОТГ.
  3. Підтримати зареєстровані в секретаріаті ВРУ законопроекти: «Про віднесення земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності об’єднаних територіальних громад» (N23510) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності на територіях об’єднаних територіальних громад та врегулювання інших земельних відносин» (N2 3510-1).
  4. Прийняти зміни до законодавства, попередньо розроблені Кабінетом Міністрів України щодо впровадження механізмів контролю якості дорожнього покриття, надати відповідні повноваження органами місцевого самоврядування щодо такого контролю.
  5. Розробити і ухвалити законопроекти щодо щодо передачі належних фінансових ресурсів для утримання доріг в межах населених пунктів(не залежно від статусу дороги) на місцевий рівень.
  6. Розробити і ухвалити законопроекти щодо зобов’язання виробників тари, яка невіддільна від товару до його споживання і в якій товар подається для гуртового чи роздрібного продажу, дерев’яного, металевого, скляного, пластикового та картонного походження, сплачувати збір до місцевих бюджетів на переробку твердих побутових відходів.

Резолюцію було надіслано на адреси різних гілок влади та інституцій, що мають стосунок до впровадження реформи: на розгляд Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міжнародному фонду «Відродження», Асоціації міст України, Асоціації обласних та районних рад.

Ознайомитись із текстом відповіді Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин:

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.