Дума про Голову

7801616f-fae3-4c0e-8d3e-a223b8800f6d

Ні, не про анатомічну частину тіла, а про посаду, на якій можна бути з нею, не відчуваючи її.

Стаття Вероніки Романович

Дума про Камінь-Каширського міського голову Василя Бондара. Отже, стались в місті Поліському  Камені вибори, і на тих виборах обрали містяни собі голову. Став голова, вже не в перше, керувати містянами, тобто облаштовувати їхнє життя.

 

Але цього разу не все так гладко і лагідно сталося для голови. Прийшло до нього звернення, в якому його запитали про те, як він з бюджетом міста поводиться. Бо не його це бюджет особистий, а усіх каміньчуків разом взятих. Запитання було законним, бо з’явився в Україні, до складу якої входить місто Камінь-Каширський, закон «Про використання публічних коштів».

В законі цьому говориться, що усі керівники державних та комунальних господарств повинні на спеціальному сайті («Є data»   http://spending.gov.ua/web/guest/transaction/-/search/pages/4) повідомляти про рух грошей у їхньому господарстві. Скільки до господарства прийшло, звідки прийшло, скільки і на що пішло. Велика ідея закладена в цьому законі і на цьому сайті – ускладнити життя тим, хто щодня прагне незаконно збагачуватись.

Ото! Запитали у голови – чому, голово? У першому кварталі 2016 року, за  вашими, оприлюдненими на сайті даними до міського бюджету прийшло 1 769 грн., а витрачено 664 267 грн.  Тобто, чому витратили на 662 498 грн. більше? Де взяли, щоб так багато витратити. І про другий квартал запитали таке саме. Прийшло  29 302 грн., а витратили 992 600 грн. Це на 963 298 грн. більше, аніж заробили.

Запитання було не містичне, а прагматичне, бо доказів чудодійства голови немає – у перетворенні води на вино та у переробленні паралітика на танцюриста не помічений. Отже, якщо голова не чудотворець, то цілком можливо, що він чудодійник, або чудодіяч.

Замислимось над цим припущенням. Для чого, скажіть оприлюднюються видатки і приховуються прибутки? А?! Правильно! Щоб приховати справжні прибутки, які можуть помітно перевищувати видатки. Але для плавного переходу різниці між справжніми прибутками і справжніми видатками у приватну кишеню, потрібно приховати справжні прибутки. Чоловіки про таке добре знають – «заначка»  від зарплати.

Було у запитальника передчуття, і тому запитальник поставив ще кілька запитань голові.

 1. В разі перевиконання надходжень до бюджету — саме які джерела забезпечили перевиконання?
 2. Чи було теоретично передбачено перевиконання доходної частини в процесі розроблення проекту бюджету міста?
 3. В разі передбачення додаткових надходжень, на які витратні статті їх було  заплановано?
 4. Які статті міського бюджету не виконано відповідно до плану виконання?
 5. Чи володіє міська рада обґрунтованою, достовірною інформацією з приводу соціальних проблем міста  які потребують негайного вирішення через додаткове фінансування?
 6. За якою методикою виявляються проблеми міста, в тому числі з точки зору наступності їх вирішення?
 7. Кого у виконавчому комітеті  Камінь-Каширської міської ради призначено відповідальним за контроль ефективності використання бюджетних коштів?
 8. Чи має Камінь-Каширська міська рада план заходів з пожвавлення доходів до міського бюджету?

Але голова є голова. А тому відповів він коротко, як сам собі. Мовляв, не гризись голове, не таке ще бачив, не таке ще казав. І сказала голова – «все правильно, маємо тридцять днів на рознесення інформації, а щодо першого кварталу, то ваша, запитувальнику, інформація є недостовірною.

Цікаво. Казали голові, що треба комп’ютер з інтернетом вивчати? Мабуть казали, але голова був неслухняним і не прислухався, бо яки би вивчив, то знав би що існують технологічні можливості фіксувати інформацію на день, на час і на хвилину її отримання. І вона, ця інтернет-інформація зафіксована. Що може бути джерелом інформації до генеральної прокуратури України, тобто до Юрія Луценка, який готує і у вересні запускає тотальну перевірку міських та інших комунальних і державних господарств.

Якби голова відповів на вище вказані запитання, то через співпрацю із слідством міг би добряче полегшити своє життя. А він! Голова! Що робить?! Він на таке саме запитання, але щодо гривневої різниці в ЖКГ Камінь-Каширського, відповів ну дуже коротко – звертайтесь, мовляв, туди самі. Словом, послав в ЖКГ. .

Думаю, що остання відповідь голови може сподобатись його палким прихильникам. Але! Не поспішайте, бо маємо під рукою два українських закони, дія яких поширюється на Камінь-Каширський. Це закон «Про самоврядування в Україні», в 12-й статті якого зазначено – «…міський голова є головною посадовою особою територіальної громади…  міста…міський голова очолює виконавчий комітет … міської ради, головує на її засіданнях». Отакої! Чи можливо хотів голова наш такою відповіддю сказати, що немає він влади над особою, яка не входить до його партії. Але то таке, бо в статті 7-й закону «Про житлово-комунальні послуги», який також поширюється на Камінь-Каширського голову, йдеться – «… До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить:

1) затвердження та реалізація місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і регіональних програм;

2) встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону;

3) затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням;

4) визначення виконавця житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства;

5) управління об’єктами у сфері житлово-комунальних послуг, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації;

6) забезпечення населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості;

7) встановлення зручного для населення режиму роботи виробників та виконавців;

8) інформування населення відповідно до законодавства про реалізацію місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, а також щодо відповідності якості житлово-комунальних послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам;

9) укладання договорів з підприємствами різних форм власності на вироблення та/або виконання житлово-комунальних послуг;

10) здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг;

11) проведення моніторингу виконання місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства;

12) вирішення інших питань у сфері житлово-комунальних послуг відповідно до законів».

А тепер повернемось до «Думи». До пошуку відповіді на запитання, чому така різниця між головою і законами? Якщо правим і першим є голова, то треба скасувати закони, які йому заважають облаштовувати життя містян. Якщо навпаки, то треба скасувати….?! Ні, не…, а таких, бо чого можна чекати від особи, яка таким чином реагує на державні закони, і яка може давати обіцянки, не узгодивши їх з радою. Наприклад, виділити земельну ділянку молодятам, які побрались у  «День міста»  під будівництво в разі народження у них дитини. Пообіцяти і забути. Пообіцяти те, що не  оформлено відповідним рішення відповідної міської ради.

Ну чим не голова, чим не володар міста!? І чого чекати місту з таким головою!?

 

 

 романович-300x198-300x198 (1)

Вероніка Романович – Представник у Волинській області ГО «Центру Громадянських ініціатив», Учасник Мережі Вільних Місцевих Політиків, громадський діяч, депутат Камінь-Каширської районної ради 6-го скликання

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

1 коментар до запису “Дума про Голову”

 1. Zahaynyy:

  Мені дуже симпатичні статті Вероніки у легкому сатиричному чи саркастичному стилі. Матеріали завжди доречні, переконливі реалістичністю та обгрунтованістю. Щиро дякую.

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.