Візит громадських активістів з Маріуполя: як це було

14303762_1267195149971027_1572997054_o

Учетверте відбувся візит до Львова у рамках Програми національних обмінів. З 8 по 10 вересня Центр громадянських ініціатив приймав гостей, громадських активістів, з Маріуполя. Програма візиту була розроблена таким чином, аби за короткий термін гості мали змогу повною мірою познайомитись з діяльністю органів місцевого самоврядування та діяльністю громадських організацій Львова. Також у програму було включено екскурсії містом та його околицями.

У перший день делегація з Маріуполя зустрілася з командою ГО ЦеГрІн , де говорили про ситуацію у східних областях України, особливості роботи з ВПО та майбутню реалізацію спільних навчально-просвітницьких проектів у Маріуполі. Після цього їх чекали на зустріч у Львівській міській раді, де гості дізналися про проект Громадського бюджету Львова, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста. Також вони здійснили візит до Першої Львівської Медіатеки, яка є успішним прикладом зміни бібліотеки на сучасний громадський простір.

Другий день розпочався зустріччю з колективом Львівської ЗОШ «Східних мов», де обговорили особливості зміни російськомовних шкіл на україномовні. Також завітали до ВО «Львівський лицар», де обмінялися досвідом благодійності та волонтерства. Пізніше гості взяли участь у телепрограмі «Політична шахівниця», у якій маріупольці розповіли про ситуацію у своєму місті, участь у Програмі національних обмінів, про правову допомогу, яку вони надають ВПО та готовність до співпраці з активістами Львівщини.

На третій день делегати завітали до ГО «Центр громадської адвокатури», де представники організації розповіли про децентралізацію, розвиток мали міст та сіл, об’єднання громад у Львівській області  та шляхи вирішення проблем, які виникають у ході цих процесів.

Результатами проекту Програми національних обмінів, яка проводиться за підтримки Європейського Союзу та Національним фондом підтримки демократії (США) стали:

  • Використання досвіду відділу громадського партнерства ЛМР у налагодженні та координації співпраці міської влади із громадськими організаціями. Розробка у Маріуполі проекту на прикладі Громадського бюджету Львова.
  • Реалізація програм шкільних обмінів у містах Львів та Маріуполь, спільно з Львівською ЗОШ «Східних мов».
  • Використання досвіду Першої Львівської Медіатеки , як успішного прикладу зміни бібліотеки на сучасний громадський простір, а також використання рекомендацій щодо організації подій та залучення аудиторії.
  • Спільно з ГО «Львівський лицар» відбувся обмін контактами тих організацій, які займаються волонтерською діяльністю та допомогою армії у Львові та Маріуполі.
  • Співпраця з Львівською обласною організацією товариства охорони пам’яток історії та культури, надання цією організацією профільної літератури.
  • Інформаційна підтримка, яку може надати ЛОДТРК громадським організаціям зі Сходу України.
  • Навчально- просвітницькі проекти у м. Маріуполь від Центру громадянських ініціатив.

 

Під час проекту учасники мали змогу отримати нові знання та навички для втілення їх у своєму регіоні, обмінятися досвідом, отримати нові контакти, а також дізнатись більше про культурні традиції Західної України.

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.