Семінар для депутатів: що вивчали народні обранці

1476182001 (1)

На Київщині у місті Буча 7-8 жовтня відбувся навчальний семінар для депутатів місцевих рад Мережі вільних місцевих політиків. Організаторами заходу виступили ГО Центр громадянських ініціатив спільно з представництвом фонду Фрідріха Науманна в Україні.

На семінарі було представлено актуальні для учасників теми, зокрема:

  • Підготовка річного звіту депутата.
  • Підготовка проектів (робота з ДФРР).
  • Підготовка місцевих бюджетів на 2017 рік.

У перший день заходу Ігор Когут, директор програми USAID Рада, виступив з презентацією «Депутати місцевих рад в Україні: місія, цілі, завдання». Окрім зазначеної теми говорили також про роль депутата у житті суспільства та як конкурують між собою дві концепції демократії — деліберативна та партисипативна.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, який розповів про можливості та ризики бюджетного процесу на 2017 рік та про те, які будуть наслідки, якщо перекласти видатки на плечі місцевих бюджетів без жодних компенсаторів.

Почесним гостем заходу був мер міста Буча Анатолій Федорук. Він з задоволенням показав учасникам місто та провів цікаву екскурсію міською радою та парком.


На другий день семінару перед учасниками виступили Валентина Москаленко, представник управління аналізу та стратегічного планування у Львівській ОДА, з презентацією «Технологія підготовки проектів на ДФРР», яка розповіла про наступні кроки для отримання більної незалежності та прозорості комісії ДФРР.

Олександр Солонтай, керівник програми практичної політики Інституту Політичної Освіти , провів тренінг на тему: «Звітування про депутатську діяльність: обов’язок чи можливість»та розповів про обов’язки, роль депутата перед суспільством та про підстави  відкликання народного обранця з посади.

Також учасники мали практичне практичне завдання – підготовка плану заходів зі звітування депутатів місцевих рад.


Завдяки актуальності тем семінару, наші учасники мали можливість знайти багато відповідей на питання стосовно депутатської діяльності. Усі отримали сертифікати учасників Семінару для депутатів місцевих рад, а приємним бонусом був додаток, у якому є всі зразки документації для депутатів: від оформлення звіту до критерій ДФРР.

Також під час Форуму було здійснено анкетування учасників для визначення якості проведеного заходу, його результати такі:

Якість програми оцінено у 5;

Узагальнена якість модерації — 5;

Якість умов робочих засідань в т. ч. технічного забезпечення — 4,8;

Якість харчування — 4.71;

Якість проживання — 4.5;

Оцінка роботи оргкомітету — 4.95.

Загальна оцінка заходу склала 4.82.

 «Дякую за підбір тем – актуальні 100%. Дякую за запрошення!»

«Дякую Вам! Я завжди отримую позитив і гарні знання щодо удосконалення себе.»

«Подяка організаторам за форму, зміст, якість та своєчасність запропонованої інформації. Авторитетність та професіоналізм спікерів перевищили очікування!»

Усі презентації доповідачів є на нашому сайті за посиланням: http://cehrin.org.ua/?page_id=801.

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.