Звіт діяльності ЦеГрІн за 2015 рік

1

У даному звіті описано діяльність ЦеГрІн протягом 2015 року відповідно до місії та цілей організації.
У першій частині, «Проекти», подано інформацію про стан реалізації довготривалих проектів ЦеГрІн

у 2015 році.
У другій частині, «Заходи та події», подається перелік заходів та подій які були організовані Центром у 2015 році.
У третій частині, «Продукти», вказано перелік друкованих та електронних матеріалів опублікованих та виданих ЦеГрІн протягом 2015 року.

Проекти:
Мережа Вільних Місцевих Політиків
Проведено чотири форуми, п’ять промотурів та дві стратегічні сесії:
Четвертий Форум Мережі Вільних Місцевих Політиків на тему Децентралізація в Україні: нові можливості територіальних громад та участі громадян”, Вінниця, 20-22 березня. Прийняли участь 50 учасників
П’ятий Форум Мережі Вільних Місцевих Політиків «Підготовка та планування місцевих виборчих кампаній», Одеса, 29-31 травня 2015. Прийняли участь 45 учасників
Шостий Форум Мережі Вільних Місцевих Політиків «Ефективна місцева кампанія для кандидатів», Київ, 11-13 вересня 2015 року. Прийняли участь 36 учасників
Сьомий Форум Мережі Вільних Місцевих Політиків «Ліберальний компас місцевого політика. Підсумки та проектування діяльності МВМП на 2016 рік», Львів, 4 — 6 грудня 2015 року, Львів 4-6. 12. 2015. Прийняли участь 33 учасники.
Промотури Мережі Вільних Місцевих Політиків. Листопад – грудень 2015 року. Черкаси, Кіровоград, Вінниця, Полтава, Житомир. Всього у промотурах прийняло участь 84 учасники
45 учасників Мережі кандидували на місцевих виборах 2015 року, з них 13 провели переможну виборчу кампанію.
Підготовлено проекти рішень
Станом на кінець 2015 року сторінка МВМП у Facebook налічує 676 учасників

Енерія Євромайдану в малі громади
Проект складався з двох частин:
1) «Енергія Євромайдану в малі громади Західної України» (лютий-квітень 2015 року), що включала в себе дві навчальні сесії (14 та 28 березня) та підсумковий семінар (25 квітня). Учасниками проекту стали 42 активісти з Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Рівненської, Волинської, Закарпатськуої та Чернівецької областей.
Підсумками Енергії Євромайдану в малі громади Західної України стала підготовка та реалізація 30 мікропроектів. Чотири мікропроекти отримали фінансову підтримку від партнерів ЦеГрІн.

2) «Енергія Євромайдану в малі громади Центральної України» (жовтень 2015 – січень 2016 року). Ця частина проекту складалась з дводенного навчального семінару у Києві (7-8. 11 2015 року) та 5 консультаційних візитів. Учасниками проекту став 31 учасник з Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Київської та Полтавської областей. Із них, 25 осіб були присутні на консультаційних візитах.

Літня Школа Самоврядування (ЛШС)
У 2015 році було проведено дві ЛШС на тему «Ефективна виборча кампанія: від ідеї до плану дій»
1) Літня Школа Самоврядування: Південь, яка відбулась 19-24 липня у смт Затока Одеської області. У ній прийняли участь 22 учасника з південних областей України.
2) Літня Школа Самоврядування: Схід, яка відбулась 9-14 серпня на Дніпропетровщині. У ній прийняли участь 22 учасника з східних областей України.
Під час ЛШС учасники підготували плани власних виборчих кампаній.

КіноЖЕК
Проект який реалізовується у мікрорайоні Рясне міста Львова з жовтня 2015 року.
До кінця 2015 було проведено 14 кіносеансів, а Facebook сторінка КіноЖЕКу нараховує 114 вподобань.

Заходи та події:

Круглий стіл з питань розгляду бюджету розвитку Львова на 2015 рік. Захід відбувся у січні 2015 року, а його результатом стало формування змін та пропозицій до бюджету на 2015 рік. Участь у громадських слуханнях з приводу бюджету розвитку Львова у Львівській міській раді.

Круглий стіл «Ціннісні орієнтири розвитку громадянського суспільства в Україні». Захід відбувся у 23 січня у Києві та об’єднав представників влади, неурядових організацій, та ЗМІ.

Щорічний семінар «Практичні аспекти місцевого самоврядування»
У лютому 2015 року був проведений П’ятий щорічний семінар міських голів «Практичні аспекти місцевого самоврядування» присвячений місцевим виборам у 2015 році. Семінар, традиційно проходив у Львові, його учасниками стали 33 особи з числа міських/селищних голів та секретарів міських/селищних рад.

Міжнародна конференція «Демократія на роздоріжжі: нова політика та громадянське суспільство в Україні». Конференція відбулась 26-28 квітня у Києві і об’єднала понад 200 учасників з 17 країн світу.

Практичний семінар для керівників обласних організацій Громадського руху «Народний контроль». Семінар відбувся 26-27 червня у Київській області, його учасниками стали 40 осіб.

Серія з 11 круглих столів на тему: «Децентралізація влади в Україні: антикорупційний вимір» були проведені у квітні – червні у Луцьку, Рівному, Коломиї, Львові, Житомирі, Хмельницькому, Івано-Франківську, Черкасах, Кіровограді, Вінниці та Чернівцях. Їх учасниками стали 275 осіб.

Круглий стіл «Місцеве самоврядування в Україні – 2015: можливе перезавантаження». Захід проводився 24 листопада у Києві, його учасниками стали журналісти, громадські діячі, дослідники місцевого самоврядування. Загальна аудиторія учасників становила 32 особи.

Продукти:

Протягом 2015 року видано одинадцять робочих зошитів-посібників з корисною інформацією відповідно до теми навчального заходу. Загальний тираж яких склав понад 500 примірників.

У листопаді видано ознайомчу брошуру про Мережу Вільних Місцевих Політиків тиражем 200 примірників

На сайті ЦеГрІн розміщено електронні версії посібників з планування виборчих кампаній, фандрейзингу, створення та діяльності фондів громад, та інші матеріали необхідні громадським активістам. Кількість цих матеріалів регулярно росте.

На сайті ЦеГрІн розміщено 28 презентацій виступів провідних експертів та тренерів України.

Щодня ЦеГрІн проводить моніторинг актуальних подій (грантів, конкурсів, проектів, навчальних заходів) спрямованих на розвиток громадянського суспільства в Україні та висвітлює їх на Facebook сторінці Центру.

Станом на кінець 2015 року ЦеГрІн вдалось сформувати базу громадського активу, яка складає понад 1200 контактів. Ця база є інструментом обміну та поширення громадянських ініціатив.

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.