Олег Конотопцев про небезпечних самозванців демократії

Дизайн без назви

Ви знаєте, що таке GuANGO?

Термін – це абревіатура від Quasi-autonomous non-governmental organisation –і означає « фіктивні громадські організації». Тобто такі ГО, які насправді висловлюють або захищають інтереси інституцій, які не представляють громадянське суспільство (“третій сектор”).

Презентація та практикум про діяльність псевдо ГО в Україні, їх ознаки функції та шкоду директора освітніх програм ЦеГрІн, кандидата наук з держуправління, фахівця Олега Конотопцева на Літній школі самоврядування отримала багато відгуків.

Існує чотири види GuANGO в Україні: політичні, комерційні, державні та релігійні.

Політичні — заіделогізовані організації, створені політичними партіями задля поширення політичних ідей та/чи залучення додаткових ресурсів (перш за все – нових членів). Наприклад, колись це був Комсомол, нині – «Молоді регіони», «Молода Батьківщина» і т.д.

Державні (GONGO – Government-Operated/Oranized NGO) — формально неурядове громадське об’єднання, створене з ініціативи та/або за участі органу влади, яке працює в інтересах влади. Наприклад, Асоціація міст України.

Комерційні (BONGO – Business-Oriented NGO) – благодійні фонди видатних особистостей чи комерційних установ, створені для прославляння засновника фонду. Такими э Фонд Рината Ахметова, Віктора Пінчука, Арсенія Яценюка, Фонд Кличка та ін.

Релігійні (RINGO — Religious International NGO) – формально громадські організації, створені релігійними інституціями для впливу на громадянську позицію та/чи політичний світогляд своїх парафіян. Такими є «Карітас», «Хізб ут-Тахрір аль Ісламі» та ін.

Ознаки Gongo: засновником є визначний посадовець органу влади чи, навіть, сам орган влади; керівником є посадовець або наближена чи залежна від нього людина/ особа, яка не має відношення до діяльності організації; потужне матеріально-технічне та організаційне забезпечення з боку держави; інтенсивне залучення до офіційних заходів, інформаційна та репутаційна підтримка з боку органів влади; участь у дорадчих органах при керівниках органів влади; хронічна перемога в конкурсах на отримання бюджетного фінансування.

Функціями псевдо ГО є:
 Взаємодія із міжнародними організаціями від імені населення країни
 Просування своєї політики серед мешканців інших країн
 Формування лояльності до державної релігії за кордоном
 Управління політичними процесами зі створенням ілюзії свободи та демократії
Особливості України:
 Імітація широкої народної підтримки дій влади у вигляді масових заходів
 Нейтралізація незалежної громадської активності у складі консультативних інституцій при органах влади
 Додаткові можливості для участі несумлінних політиків у виборчому процесі (спільне для всіх QuANGO)
 Додаткові можливості для інформаційного впливу, агітації та пропаганди (спільне для всіх QuANGO)
 Додатковий доступ до бюджетних коштів

GONGO наносять шкоду, адже узурпують громадськео представництво, розкрадають бюджетні кошти, протидіють контролю за органами влади з боку НУО чи міжнародних організацій; а часом навіть займаються шпигунством чи ворожою пропагандою.

Як їх виявити?
Визначіть засновників НУО
З’ясуйте джерела фінансування
Промоніторте суспільну активність НУО

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.