Інструменти взаємодії місцевих громад та влади обговорили на Школі самоврядування

Дизайн без назви

«Нічого для нас без нас» – неформальне гасло, під яким пройшла Літня школа самоврядування: Схід. Більше 20ти представників громадських організацій та депутатів зі східних областей України говорили про можливості та виклики партисипації, нові технології та нові ідеї у співпраці влади та громади, постійну роботу над собою, пошук порозуміння та націлення на результативні діалоги.

IMG_9206

IMG_9212

IMG_9250

IMG_9270

IMG_9325

IMG_9359

IMG_9371

IMG_9465

IMG_9500
«Партисипація — вимога часу», — наголосив директор освітніх програм ЦеГрІн Олег Конотопцев, — «Влада змушена спільно з громадою розробляти та ухвалювати рішення, аби мати підтримку населення і своїх рішень. Втім чимало процесів ще необхідно законодавчо впорядкувати».
«Співпраця з громадськістю – це найголовніше, що потрібен робити міський голова», — поділився міський голова Тростянця Юрій Бова. – «Якщо обговорювати та приймати рішення з громадою – громада починає підтримувати дії міського голови, бо є розуміння чому робиться так, а не по іншому».
На переконання експерта Інституту політичної освіти Олександра Солонтая, Закон України про місцеве самоврядування з 1997 році враховує усе, що на сьогодні потрібно. Відтак, він розповів про те, що рада і виконком — це колективні органи, які можуть включити достатню кількість представників громадськості у свої комісії і тим самим разом ухвалювати рішення, а не залучати громадськість лише на погоджувальному етапі. Окремо він роз’яснив, що громадська діяльність передбачає вирішення поточних проблем людей, а політична – боротьбу за владу. Відтак, важливо це розуміти і розмежовувати.
Директор освітніх програм ЦеГрІн Олег Конотопцев також показав як розрізняти справжні та псевдогромадські організації в Україні. Останні, імітуючи захист громадських інтересів, працюють на користь певної інституції чи керівника організації. Олег Конотопцев аргументував шкоду від діяльності таких псевдо громадських організацій та показав як можна їх виявити — визначити засновників НУО, з’ясувати джерела фінансування, а також промоніторити суспільну активність НУО.

Про новаційні можливості е-демократії розповів Сергій Карелін, експерт Програми EGAP. «Майбутнє уже наступило», — переконаний спікер і завдання громади та влади вивчати нові інструменти та вести активну роз’яснювальну роботу, аби сучасними можливостями могли користуватись усі бажаючі. Зокрема, експерт запевнив, що за 5 років ID паспорти будуть у всіх українців, а найперспективнішим ідентифікатором буде Mobile ID.
Про впровадження інноваційних інструментів демократії на Полтавщині розповів голова обласної ради Олександр Біленький. Вже нині в області працює конкурс територіальних громад, впроваджений електронний документообіг, на платформі Prozorro здійснюється продаж комунального майна, Полтавська обласна рада – перша запровадила Бюджет участі на рівні області.
Про петицію, як новий метод комунікації, розповіла громадська активістка, директорка з комунікацій ЦеГрІн Наталія Кузьма. Спікер поділилась власним досвідом згуртування та підігрівання теми за допомогою петиції, а також про баги платформи e-dem і страхи людей голосувати через Bank-ID. «Для когось е-демократія — це усунення людського фактору, а для когось — новий метод спілкування та націлення на пошук нових рішень», — резюмувала Наталія Кузьма.
Важливим етапом Школи стала практика застосування інструментів е-демократії через вправи та ділову гру.
«Гра вкотре показала наскільки у нашому суспільстві люди налаштовані на боротьбу, а варто перезавантажитись на конструктивний діалог», — підсумував результат практичних вправ голова правління ЦеГрІн Віталій Загайний.
За словами учасників, Школа розширила можливості для подальшої роботи в своїх громадах на місцях. «Спікери Школи надихають, навчання дає змогу вийти з потоку справ та розірвати шаблони мислення, спілкування з однодумцями дарує позитивні емоції та нові ідеї», — пояснила учасниця, представниця Полтавської обласної ради Анна Шавиро.

Школа тривала з 13 по 18 серпня.

Організатор Літньої школи самоврядування — ГО «Центр громадянських ініціатив» за підтримки представництва фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.