Що важать слова?

pexels-photo-247819

Про навчання та самовдосконалення

Нас бомбардують з усіх сторін необхідністю реформ і змін та обіцянками про краще життя в кожній громаді.  Зміни в країні напряму залежать від якості та компетенцій їх носіїв — представників громад, яких ми обираємо. За результатами місцевих виборів 2015 року майже 160 тисяч людей вибороли мандати депутатів та голів місцевих громад, а ротація депутатського корпусу склала більше 50 відсотків. Паралельно з цим активно змінюється українське законодавство – блок антикорупційних законів, нові вимоги при відборі на державну службу, в роботі місцевих органів влади активно впроваджують технічні та процедурні новації – система закупівель «ПРОЗОРО», бюджети участі, електроні петиції. Під час чисельних зустрічей та спілкувань з депутатами місцевих рад впродовж 2016 та 2017 років (більше 50 колективних зустрічей) з’ясовую для себе, що більшість з них слабо орієнтуються в новаціях. В країні бракує інституцій, що спроможні навчати такий багаточисельний депутатський корпус місцевих рад країни — людей, що приймають головні та остаточні рішення для мешканців тисяч територіальних громад.

Виходячи з тези, що попит породжує пропозицію можна сподіватися з часом цей інформаційний вакуум буде заповнений компетентними пропозиціями. Та хто платитиме за знання та кращі практики? pexels-photo

В умова, коли місцеві бюджети зростають, а вага знань та навиків осіб, що приймають рішення росте, резонно сподіватися, що органи місцевого самоврядування дбатимуть про компетентність своїх. Для вирішення цієї проблеми слід передбачити цільові програми та бюджетні витрати на заходи з підвищення кваліфікації депутатів – це витрати на участь депутатів в освітніх заходах на виїзді та видатки на організацію освітніх заходів для депутатів на місці, та максимально висвітлювати інформацію про участь депутатів в навчальних, освітніх заходах корелюючи це з їх активністю.

В умовах конкуренції між громадами, міжпартійної конкуренції, актуальні знання та зв’язки стають надважливими. Політичним партіям, які  з 2016 року отримують бюджетне фінансування на свою діяльність, не потрібно чекати поки держава знову подбає про рівень знань та компетенції партійних представників у місцевих радах, а самим взятися за питання підвищення компетенцій, використовуючи колективну форму навчання, вивчення кращих практик, самоосвіту.

Завершити хочеться цитатою Т.Г.Шевченка: «Вчіться, брати мої, думайте, читайте…»

Віталій ЗАГАЙНИЙ, голова правління Центру громадянських ініціатив, Львів

Фото: pexels

 

 

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.