Молодіжна політика. Участь молоді в прийняті рішень

1

«Експертна середа» — нова рубрика на сайті ЦЕГРІН

На нашому сайті стартує нова рубрика «Експертна середа». Ми публікуватимемо думки, коментарі та інтерв’ю експертів на актуальні теми.
Стартуємо з теми молодіжної політики та ролі молоді в ухваленні рішень місцевими органами влади.
Сьогоднішній експерт — Ірина Жарова, директорка Кіровоградського обласного інформаційно-ресурсного центру із міста Кропивницький.

«В багатьох регіонах Україні створено та налагоджено роботу Молодіжних центрів. Вони всі є різними за формою власності, технічним оснащенням, спектром запропонованих послуг. Але об’єднує їх одна мета – забезпечення потреб молоді.

Міністерство молоді та спорту активно підтримує законопроект, який сприятиме розвитку молодіжних центрів та розширенню спектра їх послуг. Проект закону спрямований на те, щоб в Україні почали діяти стандарти для роботи молодіжних центрів, які вже успішно працюють у країнах Євросоюзу. Розвиток молодіжних центрів та покращення якості їх роботи дасть можливість молоді розвивати свої навички і долучатись до активного громадського життя.

Молодіжний центр – установа, робота якої спрямована на створення належних умов для розвитку молоді, надання широкого спектру послуг молодим людям, забезпечення їх змістовного та якісного дозвілля. Це майданчик, де молодь створює майбутнє, працюючи над сьогоденням.20170526_122847

У вересні 2016 року в м.Кропивницький  було відкрито перший і, на сьогоднішній день, єдиний в області  Молодіжний центр сучасного формату, який користується популярністю серед молоді. Приміщення Молодіжного центру поділено на зони: є робочі місця, обладнані технікою (кожен бажаючий може прийти попрацювати), місце, де проводяться круглі-столи, семінари, зона-релакс (де можна зручно розміститися на безкаркасних кріслах та дивитися улюблене шоу).

Перший проект, якій дав поштовх відкриттю закладу, — Молодіжний парламент Кіровоградської області. Це пілотний проект в Україні. Згідно концепції проекту,  Молодіжний парламент – колегіальний орган, пріоритетним завданням якого є представлення інтересів молоді всієї Кіровоградщини.

6

Протягом проекту депутати Молодіжного парламенту брали активну участь у семінарах, тренінгах, конференціях, круглих столах, зустрічалися з діючими політиками та високо посадовцями. Депутати спробували себе в якості ініціаторів та розробників соціальних проектів, реалізація яких надала не тільки безцінний досвід, але й користь вищим навчальним закладам, на територіях яких реалізовувались зазначені проекти.

Проект є практичним та успішним прикладом об’єднання молоді довкола спільних ідей, участі молоді в ухваленні рішень місцевими органами влади. Він продемонстрував унікальну можливість молоді не лише розвинути особистісні якості, а й реально впливати на прийняття рішень.

Фото: mp.kr.ua

 

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.