У Миколаєві відбувся ХІІІ Форум МВМП на тему «Молодіжна політика на регіональному та місцевому рівнях»

DSC_7458«Молодь – це не наше майбутнє, молодь – це наше сьогодення»
Саме під таким девізом у Миколаєві пройшов 13-й Форум Мережі Вільних Місцевих Політиків на тему «Молодіжна політика на регіональному та місцевому рівнях». Близько 40 учасників із 15 областей України взяли участь в обговоренні такої актуальної теми сьогодення.

«Молодь потрібно включати на всіх етапах прийняття рішень», — наголосив заступник міністра молоді та спорту в Україні Олександр Ярема. «У фокус потрібно поставити молоду людину. Для нас принципова ціль політики аби молодій людині хотілося жити і творити у своїй громаді. Бо будуть хороші дороги, але для кого, якщо молодь поїде закордон. Нам потрібно запропонувати різні моделі реалізації молодіжної політики.»IMG_8006 Заступник Міністра поділився також деякими планами на майбутнє. Йшлося зокрема про впровадження інноваційних механізмів молодіжної участі (“бюджет участі”, молодіжні банки ініціатив), про розробку знаку якості для Молодіжних центрів та участь міст у національному конкурсі «Молодіжна столиця України». «Ми хочемо визначити «Молодіжну столицю України» — місто, найбільш дружнє для молоді. Таким чином стимулювати інші міста ставати кращими. Сподіваюся, вже у 2018 році ми матимемо ім’я переможця молодіжної столиці України», — висловив свої очікування стосовно конкурсу Олександр Ярема.
IMG_4245Доктор історичних наук Євген Бородін ширше розкрив тезу про потребу залучати молодь до прийняття рішень абсолютно у всіх сферах життя. Поділився з учасниками основними інструментами участі молоді в Україні та презентував проект закону України «Про молодь». Найцікавіше для учасників була презентація восьми сходинок участі молоді за Хартом, де першою сходинкою є маніпуляція, а останньою – це спільне прийняття рішень.
Анна Острікова презентувала учасникам програму «Молодіжний працівник». Програму започаткували у 2014 році Міністерство молоді та спорту, Програма розвитку ООН в Україні та Державний інститут сімейної та молодіжної політики. А сьогодні ця програма це:
• Частина Реанімаційного пакету реформ молодіжної політики
• Один з пріоритетів Державної цільової програми “Молодь України 2016-2020”
• Інструмент впровадження європейських підходів та стандартів молодіжної роботи в України
• Сприяння офіційному визнанню понять «молодіжна робота» та «молодіжний працівник»
DSC_7262Долучитись до цієї програми може кожен, головне бути активним та мати бажання змінювати країну.
Також в часі форуму було розглянуто створення Молодіжних Центрів в містах України. Ірина Жарова розповіла про покрокову інструкцію створення таких центрів: з чого починати та які труднощі можуть виникати під час роботи. Презентувала власний досвід залученості молоді та чому такі центри є кращими ніж кафе, офіси або ж робота вдома, адже це коло активних людей, однодумців, творчість, атмосфер та цікаві заходи.
Родзинкою Форуму була зустріч зі студентами Української академії лідерства – Миколаїв, адже вони і є саме тою молоддю, яка змінює країну. Девіз Академії «Творимо себе – Творимо Україну». Кожне завтра розпочинається уже сьогодні.
Для усіх учасників Форум пройшов на одному диханні, адже це – обмін досвідом, безліч однодумців, професійні зв’язки, корисна інформація, відповіді на запитання. Вкотре підтвердився девіз — кожна людина народжена вільною, лише активна і знаюча людина залишається вільною на все життя.

Організатори Форуму — ГО «Центр громадянських ініціатив» за підтримки представництва фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Більше фото можна знайти тут

 

Приєднуйтесь до нас, та отримуйте на Ваш е-mail найцікавіші новини нашого сайту!
Share to Facebook
Share to Google Plus

Залишити коментар

Ви маєте бути авторизовані, щоб розмістити коментар.