Літня школа самоврядування: що чекає учасників цього року?

П’ятий рік поспіль ЦЕГРІН за підтримки представництва фонду Науманна в Україні проводить Літню школу самоврядування. Про цьогорічний захід ми дізналися в керівника проекту Андрія Мазана, секретаря міської ради Жовкви.

 

Пане Андрію, розкажіть, будь ласка, трохи про проект «Літня школа самоврядування», яка його мета?

В процесі роботи на посаді секретаря міської ради на певному етапі прийшло розуміння, що станом на сьогодні в Україні наявний значний дефіцит висококваліфікованих кадрів, як в сфері місцевого самоврядування, так і в сфері державного управління. Навчальні заклади готують таких спеціалістів даної сфери, але в переважній своїй більшості вони готують теоретиків, яким в майбутньому потрібно ще пройти не малий шлях, щоб теоретичні знання правильно застосовувати на практиці. До того ж цей багаж постійно потрібно поповнювати новими знаннями.

Чудовим виходом з даної ситуації є неформальна освіти: семінари, тренінги, конференції, навчальні форуми. Така форма навчання дає можливість здобути практичні навички, тримати постійно «руку на пульсі» нових змін до законодавства, а іноді просто перейняти позитивний практичний досвід громад-лідерів. Іноді одного-двох днів замало для того, щоб осягнути всю повноту необхідної інформації, а тим більше долучитись до практичних вправ і напрацювань. Саме тому й народилась ідея провести таку собі міні школу неформальної освіти.

Оскільки школа спрямована на розвиток місцевого самоврядування та підготовку кваліфікованих кадрів для ОМС і проводитиметься в літній період, назва народилась сама собою – «Літня школа самоврядування».

Хто є організаторами?

Організаторами літньої школи самоврядування є мої, без перебільшення можу сказати, друзі – це громадська організація «Центр громадянських ініціатив» за підтримки представництва Фонду Фрідріха Наумана в Україні та Білорусі. Саме завдяки цим організаціям щорічно в Україні проводиться ряд заходів навчального характеру спрямованих на підготовку кваліфікованих представників місцевого самоврядування, державного управління та громадянського суспільства. Відповідно, в межах своїх можливостей, до організації школи долучиться і Жовківська міська рада.

Де і коли буде проходити школа цього року?

Оскільки про школи говорить секретар Жовківської міської ради, то всі вже напевно здогадались, що цьогорічні школи проходитимуть саме в нашому ідеальному місті - Жовква. Цьогорічною новелою є те, що літня школа матиме три зміни, які відбуватимуться у одному місті. Ми маємо вже досвід співпраці із організаторами, адже Жовква - єдине на сьогодні місто в Україні, яке приймало вже три заходи організовані «Центром громадянських ініціатив» та Фондом Фрідріха Наумана.

Особисто я надзвичайно пишаюсь тим, що саме наше місто було обране для такої визначної події, адже в майбутньому ми плануємо розвивати Жовкву не лише як архітектурно та культурно привабливе місто, але й як місто освіти та науки, місто інтелектуального туризму, місто конференцій.

У якому форматі проходить навчання?

Цього року планується три літні школи місцевого самоврядування в період липень-серпень. Кожна школа триватиме по шість днів. Навчання відбуватиметься у форматі неформальної освіти, не буде нудних лекцій та теоретичних трактатів, максимальна наближеність до практичних аспектів місцевого самоврядування. «Учням» будуть представлені діючі успішні кейси, про новації в українському законодавстві і можливості їх застосування на місцевому рівні. Навчання буде максимально інтерактивним, абсолютно всі учасники будуть максимально залучені до колективного процесу навчання, також будуть практичні роботи, роботи в групах та ін. Як бонус, для учасників цьогоріч запланована одноденна поїздка у територіальні громади сусідньої Польщі для ознайомлення з польським досвідом місцевого самоврядування.

Тему вже обрали?

Оскільки школа спрямована на місцеве самоврядування, а це свого роду служба на благо громади, відповідно темою ми обрали «Муніципальні послуги на рівні громад». Адже саме від якості послуг, які надає ОМС залежить рівень задоволеності мешканців, комфортність проживання в даній громаді та престижність населеного пункту в Україні. Сьогодні ми живемо в процесі децентралізації і все більше повноважень передаються центральними органами на місця. Тому навіть в найменших населених пунктах потрібно настільки якісно вибудувати сферу послуг, щоб мешканці відчували гордість, що вони проживають саме в цьому населеному пункті і не прагнули переїжджати і мігрувати за кордон.

Як стати учасником проекту чи спікером?

Ближче до проведення шкіл ми оголосимо набір, відповідно, усі бажаючі зможуть реєструватимуться через запропоновану форму, а далі представники організаторів відбиратимуть людей з найбільшою мотивацією та бажанням до знань й самовдосконалення. Оскільки школа спрямована на органи місцевого самоврядування, то й перевага надаватиметься людям, які безпосередньо мають відношення до цієї сфери: посадовим особам, депутатам місцевих рад, громадським активістам, журналістам місцевих ЗМІ. Слід нагадати і про географію проекту – це південні та східні області країни, саме для представників місцевого самоврядування з цих областей передбачена ця школа. Впевнений, що бажаючих буде більше, ніж буде місць в школі! Тим, хто не потрапить на навчання, буде запропоновано онлайн-трансляції, а всі презентації та напрацювання будуть доступні на інтернет ресурсах організаторів.

Щодо спікерів, то найближчим часом буде розроблена чітка програма школи, після цього розпочнеться пошук і відбір тренерів та спікерів. Вимога насправді одна – досконало володіти темою, бути цікавим і вміти працювати з аудиторією. Перевага надаватиметься практикам, які зможуть передавати свій здобутий досвід та знання.


Коментарі

Додати свій коментар
Невідомий 16-07-2018 20:39:37
Вітаю. Переглянула всі відеосюжети липня, дякую за надану можливість, сподобалось. Спробую подати форму,можливо пощастить. Успіхів вам.
Невідомий 14-06-2018 09:02:37
Доброго дня відправила заповнену анкету про участь в літній школі місцевого самоврядування. Хочу дізнатися чи Ви її отримали?
Невідомий 06-06-2018 16:55:50
Доброго дня! Повідомте коли буде виставлена анкета на заповнення участі у конкурсі Літньої школи МС 2018 на пошту uvbor@ukr.net?
Невідомий 29-05-2018 14:52:10
Спасибі за змістовну інформацію по літній школі МС та чекаємо на конкурс, щоб заповнити анкети і взяти участь у Школі!

Авторизація

Забули пароль?

Назад