Як отримати користь від участі в освітній події?

Який тренінг вибрати або на яку конференцію зареєструватися? Який навчальний курс або яка «літня школа» по справжньому буде для мене цікавою та корисною? Такі питання задають собі дорослі люди, які вирішили вийти за рамки буденного та прийняти якусь з багатьох пропозицій хакатонів, форумів, панельних дискусій, конференцій тощо. Також, подібні питання задають собі відповідальні організатори навчальних освітніх заходів для дорослих. ЦЕГРІН - не виняток, тому після десятків проведених освітніх заходів, ми сформували критерії «правильних» навчальних заходів для дорослих, виходячи з нашого загального для всіх подій принципу – практичність знань та навиків, їх прикладне застосування при цьому пам’ятаючи, що кожна якісна навчальна подія – це знання-навики, контакти та мотивація діяти. 

 

                                                                     

Ми розробили систему оцінювання якості навчальних подій та назвали її «ІНОМ» (інституційні-нормативні-організаційні-медійні). Система дає можливість оцінити рівень застосування знань, навиків отриманих під час освітніх подій, беручи за основу кількісні показники власних активностей учасників освітніх подій за їх тематикою. Простіше кажучи: ви відвідали впродовж року певну кількість тематичних освітніх заходів, під час яких вас озброїли знаннями-навиками і контактами та мотивували до подальшої діяльності, після повернення з тематичного навчального візиту, ви реалізовуєте отримані «капітали» через власну активну діяльність, використовуючи отримані знання-навики та контакти.

Чотири критерії системи ІНОМ з описом прикладів:

І - інституційні, куди включені власні активності зі створення нових інституцій та/чи органів або участь в них (громадські організації, благодійні фонди, ОСББ, ОСН, громадські ради, громадські колегії, наглядові ради та інші консультаційно-дорадчі органи); обрання на виборні посади публічних організацій/установ (голова громади, депутат, член виконавчого комітету, голова, член правління ОСН, ОСББ, батьківського комітету); служба в публічних місцевих органах влади (виконавчі органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації).

Н - нормативні, куди включені власні активності з ініціювання, підготовки нормативних актів локальної дії (статут громади, регламент, положення, інструкція, правила, проект рішень ради чи виконкому, депутатський запит, звернення) в тому числі ініціювання шляхом місцевої іниціативи, електронної петиції.

О – організаційні, куди включені власні активності з організації публічних заходів (навчання, інформування, слухання, звітування, обговорення, дебати, загальні збори, адвокасі кампанії, стрім, скайп-конференція, друк навчальних матеріалів) реалізували суспільний проект, одноразову ініціативу в тому числі по залученню інвестицій, подання запиту про доступ до публічної інформації.    

М – медійні, куди включені власні активності з виготовлення та поширення, в тому числі через соціальні мережі, скайп, медійних матеріалів суспільного змісту, що містять фото та друковані продукти, радіо- відео-програми.

Приклади власних активностей: підготували/впровадили в громаді статуту міста, регламенту, бюджетного регламенту місцевих рад;  створили громадські організації та ОСББ; ініціювали та впровадили інвестиційний паспорт міста; виготовили та розмістили навчальні відео-ролики в мережі youtube по реалізації права громадян на місцеві ініціативи та електронні петиції; ініціювали та підготували проекти рішень по регулюванню звітів депутатів місцевих рад; організували навчання для депутатів та просвітницькі заходи для мешканців, в тому числі молоді та школярів з питань впровадження децентралізації; приймали участь у місцевих виборах; ввійшли до складу консультаційно-дорадчих органів; запровадили в місті відкритий бюджет; провели інформаційні заходи з просування децентралізації; впровадили енергоефективні заходи для ОСББ та комунальних установ; ініціювали запровадження бюджету участі, громадського бюджету та е-петицій в окремих органах місцевого самоврядування; ініціювали та організували е-петиції та громадські обговорення з ряду місцевих питань.  

Тепер ми впевнені, що ви будете значно уважніші, вибираючи черговий хакатон, форум, панельну дискусію чи конференцію та пам’ятаючи слова Йоганна Гете: «Все, що відбувається з нами, залишає той чи інший слід у нашому житті. Все бере участь в створенні нас такими, які ми є».


Коментарі

Додати свій коментар

Авторизація

Забули пароль?

Назад