Все про Гільдію експертів з вуст Анни Шавиро

Нещодавно ми анонсували про запуск нового та цікавого проекту —  всеукраїнської мережі фахівців «Гільдія експертів». То ж, що стало поштовхом для його створення, хто може долучитися і чого очікувати в майбутньому, ми дізналися у керівника проекту Анни Шавиро.

Як виникла ідея створення такого проекту, яка його мета?

На одному із заходів ЦЕГРІНу ми з Віталієм Загайним розмовляли про перспективи розвитку Мережі Вільних Місцевих Політиків. Він озвучив, що одним із напрямків бачить створення експертного середовища в сфері місцевого самоврядування, тобто формування групи експертів, які б ділилися досвідом та знаннями з іншими.

Я в свою чергу однозначно підтримала його ініціативу, побачивши себе в перспективі однією із експерток. Але Віталій запропонував зайнятись цим проектом з організаційного боку. Так після узгоджень спільного бачення старту та розвитку проекту ми його запустили.

Отже, зараз в рамках спільного з представництвом Фонду Фрідріха Науманна в Україні проекту ЦЕГРІН формує «Гільдію експертів» – всеукраїнську мережу експертів з питань місцевого та регіонального розвитку, управління проектною діяльністю, роботи з громадами, застосування соціальних технологій, електронного врядування, комунікацій та інших галузевих тем.

Хто може стати його учасником? Як подати заявку на участь?

До лав Гільдії може приєднатись кожен бажаючий, якщо він є прихильником демократичних цінностей, вільного ринку та фахівцем в питаннях, що пов’язані зі сферою місцевого та регіонального розвитку і готовий ділитися знаннями та власним досвідом. Участь в проекті дозволить експертам реалізувати себе в якості спікера, консультанта, тренера через залучення до тематичних заходів, проектів, програм та безпосередньо долучитися до підвищення рівня культури місцевої, регіональної публічної політики в Україні.

Щоб стати членом «Гільдії експертів» потрібно заповнити аплікаційну онлайн-форму за посиланням https://goo.gl/forms/kfkTES3NZsgu5dVA2 та очікувати комунікації зі мною для підписання Меморандуму співпраці. В разі згоди з договірними умовами – наша Гільдія поповнюється новим експертом.

Як проект діє на практиці?

На сьогодні я отримала 32 заповнені аплікаційні форми, частину вже обробила та надіслала Меморандум для підписання.  Поступово надходять листи зі згодою, і це радує! Щодо профілю наших експертів – це представники органів місцевого самоврядування та громадськості, які є фахівцями в темах громадського бюджету, проектної діяльності, комунікацій, проведення передвиборчих кампаній, енергоефективності та ін. Серед них є фахівці з багаторічним досвідом роботи на всеукраїнському рівні, а є – які роблять «перші кроки» в своїх громадах, проводять свої перші семінари, тренінги та майстер-класи.

Яких результатів очікуєте від проекту? Він довгостроковий?

Поки аналізувала отримані відповіді зрозуміла, що ми можемо організувати та провести захід для підвищення кваліфікації наших експертів, свого роду тренінг для тренерів, на якому дамо основи роботи з дорослою аудиторією, розглянемо процеси групової динаміки, розробимо вправи для можливого застосування на практиці. Крім нових знань та навичок учасники цього тренінгу отримають нові контакти та закріплять зв’язки, таким чином формуючи «Гільдію експертів» так би мовити зсередини. Але це поки ідея, над якою потрібно попрацювати, написати навчальну програму, знайти фінансову підтримку тощо.

Чи довгостроковий проект? Безперечно – так! Я впевнена, що формуючи цю мережу зараз ми робимо стратегічне планування для розвитку професійних компетенцій місцевих політиків, проактивних представників громад, амбітних представників громадського сектору.

Керівник проекту «Гільдія експертів» ЦЕГРІН                          Анна Шавиро 


Коментарі

Додати свій коментар

Авторизація

Забули пароль?

Назад