Депутати місцевих рад Київщини вчились взаємодіяти з владою

Які є інструменти взаємодії влади та громади? Які права, обов’язки та можливості впливу на владу є у місцевих обранців? Як випускати газету своєї об’єднаної громади? Що таке роздержавлення ЗМІ? Як навчитись відрізняти фейкові новини від справжніх? Як нагодувати звіра на ім’я – ЗМІ та відповідати на незручні питання? Відповіді на це намагались шукати учасники «Медіакемпу для депутатів місцевих рад Київщини», який організував для місцевих обранців, представників місцевого самоврядування, голів ОТГ та редакторів місцевих ЗМІ Київський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Після невеличкого вітального слова директора Київського ЦРМС Олега Любімова, експерт з місцевого самоврядування, керівник ГО «Центр Громадянських Ініціатив» Віталій Загайний розповідав присутнім на Медіакемпі учасникам про інструментарій взаємодії депутатів місцевих рад з керівництвом рад, держадміністраціями, виборцями. Наголошував на відмінностях між депутатським запитом та зверненням. Говорив щодо права депутатів місцевих рад на першочерговий прийом до високопосадовців, праві на висвітлення в ЗМІ, обов’язки місцевих обранців перед своїми виборцями – зокрема щодо звітування перед громадою та інформування громади про діяльність ради ії виконавчих органів тощо.

Завідувач сектору організаційно-аналітичного забезпечення роботи голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, експерт з комунікацій в державному секторі, позаштатний викладач Київського міського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, переможець Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» (2011) Альона Садовська вчила аудиторію давати відповіді «на незручні запитання», формулювати ці запитання, намагатись правильно відповідати на них. Ознайомлювала присутніх з власним досвідом роботи прес-служб органів місцевого самоврядування, з видами та відмінностями прес-заходів, які можуть організовувати депутати місцевих рад та представники органів місцевого самоврядування, зокрема, ОТГ.

                                  

Після такої підготовки депутати Київщини могли відчути себе «справжніми журналістами» та підготувати «незручні» запитання щодо перебігу децентралізації на Київщині директору Київського ЦРМС Олега Любімовому, який дійсно показав чудовий майстер-клас спілкування з пресою посадовців. Правильно сформульовані лаконічні відповіді на подекуди провокаційні запитання учасників Медіакемпу, витримка та жести директора Київського центру розвитку місцевого самоврядування – були хорошою інтерактивною школою для депутатів місцевих рад Київщини та всіх присутніх на тренінгу.

Завершився перший день Медіакемпу – боротьбою з фейками. Редакторка інформаційної кампанії "По той бік новин" проекту "re:start democratic discourse" Інституту розвитку регіональної преси, PR-консультант та медіа-тренер Альона Романюк просто очарувала всіх присутніх своїм кейсом щодо фейкової новини про кульові блискавки, яка у перші дні серпня облетіла всі центральні ЗМІ. Сюжет за мотивами цього фейку навіть у прайм-тайм показав 2 серпня телеканал 1+1, а потім приносив вибачення за розміщення неперевіреної інформації.

                                     

Другий день Медіакемпу був більш практичний – фаховий спеціаліст з PR, GR та кризової комунікації Ольга Євстєгнєєва поділилась лайфхаками поведінки перед телекамерами та ділилась своїм досвідом «Як "нагодувати звіра на ім'я медіа?" (назва книги Марка Метіса), а член ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси Сергій Чернявський розповідав про медіа-менеджмент в громадах, як громаді створити ЗМІ, що таке роздержавлення комунальних ЗМІ. Також Сергій Чернявський провів інтерактивну вправу «Лісова газета», за результатами якої учасники Медіакемпу навчились не тільки макетувати друковані ЗМІ, а й отримали знання щодо взаємодії з цільовими аудиторіями, підготовки контенту для цих аудиторій, правила спілкування депутата зі своїми виборцями. 

 

 

Джерело: Київський Центр розвитку місцевого самоврядування - https://goo.gl/F4xgPK


Коментарі

Додати свій коментар

Авторизація

Забули пароль?

Назад