Енергоаудит - крок до енергетичної незалежності

Статтю підготував учасник “Гільдії експертів” Решетняков Віталій Іванович – інженер, експерт з енергоефективності, енергозбереження та енергоаудиту.

Нагадаємо, 23 липня 2018 року набере чинності Закон України від 08 червня 2017 року № 2118-VIII «Про енергетичну ефективність будівель», який визначає правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях.

Енергоаудит (енергетичний аудит) – енергетичне обстеження, що проводиться за ініціативою споживача паливно-енергетичних ресурсів.

Енергетичне обстеження – обстеження споживачів паливно-енергетичних ресурсів з метою встановлення ефективності використання ними паливно-енергетичних ресурсів і вироблення економічно обґрунтованих заходів по зниженню витрат на паливо- і енергозабезпеченні.

Метою проведення енергоаудиту є визначення способів підвищення енергоефективності підприємства, будівлі, тепломережі чи водоканалу.

Енергоаудит на етапі прийняття рішення про впровадження енергоефективного проекту дає чіткі відповіді на питання:

 1. Де і з якої причини на підприємстві/будівлі не ефективно витрачається енергія (тепло, вода, світло)?
 2. На скільки ці втрати критичні для підприємства/будівлі сьогодні і в найближчій перспективі?
 3. Які заходи можна впровадити для підвищення енергоефективності?
 4. Яка орієнтовна вартість заходів?
 5. В якій пріоритетності впроваджувати заходи при відсутності належного фінансування?

Для чого потрібно проводити енергоаудит? Для отримання конкретних рекомендацій щодо зниження енергоспоживання. Рішення, прийняті після проведення енергоаудиту, підвищують умови комфортного проживання: збільшується температура всередині приміщення, нормалізується вологість та знижують енергоспоживання .

Чотири етапи проведення енергетичного аудиту:

 1. Заповнення Замовником опитувального листа. Визначення вартості, переліку робіт і підписання договору.
 2. Виїзд фахівців на огляд стін, вікон, перекриттів , підлоги; для діагностики інженерних систем - опалення, ГВП, освітлення, вентиляції, перевірки систем обліку енергоресурсів.
 3. Обробка результатів і надання Замовнику рекомендацій з енергозбереження.
 4. Надання звіту по огляду і діагностиці будівлі з планом дій по енергозбереженню.

                        

 

Також , Закон України від 08 червня 2017 року № 2118-VIII «Про енергетичну ефективність будівель» , вводить поняття необхідності  енергетичного паспорту  для будівель .

 

Паспортизація енергетичної ефективності існуючих будівель (складання енергетичного паспорту) здійснюється з метою визначення фактичних показників енергетичної ефективності таких будівель та проведення їх оцінки на відповідність установленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності будівель, а також розроблення рекомендацій з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель.

Енергетичний паспорт будівлі розроблюється на замовлення власника (співвласника) будівлі або уповноваженого ним органу (особи).

До енергетичного паспорта існуючої будівлі обов’язково додається техніко-економічне обґрунтування рекомендованих енергоефективних заходів.

Форма паспорта енергетичної ефективності будівлі та порядок його складення затверджуються спільним рішенням уповноважених органів державного управління.

У енергетичному паспорті будівлі зазначається:

 1. адреса будівлі;
 2. клас її енергетичної ефективності;
 3. відомості про тип, функціональне призначення та конструкцію будівлі, її поверховість, об’єм та загальну площу;
 4. мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель, що стосуються такої будівлі;
 5. визначені відповідно до законодавства розрахункові/фактичні показники енергетичної ефективності будівлі;
 6. рекомендації щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі (для існуючих будівель), що враховують місцеві кліматичні умови та є технічно і економічно здійсненними;
 7. прізвище, ім’я та по батькові фахівця з енергетичної ефективності будівель, що склав паспорт енергетичної ефективності будівлі.

Цей документ повинна мати кожна будівля в України (за винятком будівель військового призначення)

Енергопаспорт дає можливість дізнатися:

1. Клас енергетичної ефективності будівлі. Згідно з чинними нормами він не може бути нижче класу «С». Чим вища енергетична якість будівлі – тим вища її вартість на житловому ринку.

2. Енергопотребу та енергоспоживання будівлі.

Складання енергопаспорта передбачено законодавством. Він потрібен усім бюджетним установам та повинен входити окремим документом до складу проектно-кошторисної документації на об’єкт. Вказані в ньому енергетичні характеристики будівлі розраховуються відповідно до вимог ДБН В.2.6-31:2016.  

 

 


Коментарі

Додати свій коментар

Авторизація

Забули пароль?

Назад