Лібералізація місцевої економіки в Україні!

Вільні місцеві політики обговорили питання лібералізації місцевої економіки в Україні!

Близько чотирьох десятків учасників ювілейного, вже 20-го Форуму  Мережі вільних місцевих політиків зібрались під Києвом, щоб обговорити питання лібералізації місцевої економіки, дізнатись про німецький досвід такої лібералізації, ознайомитись із інструментарієм розвитку місцевого бізнесу на прикладі Вінниці, роботи Агенцій регіонального розвитку Рівненської області, поділитись власним досвідом надання муніципальних послуг в містах та, за результатами роботи в малих групах – т.зв. «мозкового штурму», напрацювати тези для підготовки спільної підсумкової резолюції 20 Форуму Мережі ВМП. Цей Форум, як весь проект Мережа вільних місцевих політиків реалізовано за підтримки представництва фонду фонду «Фрідріха Науманна за Свободу в Україні та Білорусі.

Розпочав роботу триденного Форуму голова правління ГО ЦЕГРІН Віталій Загайний, який спільно з керівницею представництва фонду «Фрідріха Науманна за Свободу в Україні Беате АПЕЛЬТ привітали учасників з початком роботи ювілейного Форуму МВМП, зробили невеличку відеопрезентацію роботи Мережі Вільних місцевих політиків, зокрема, ознайомили всіх присутніх зі статистичними даними щодо тематики Форумів, місць їх проведення, кількості учасників тощо.

Про ліберальні можливості української економіки в Україні можливості та виклики учасникам форуму розповів Віталій БЕЗГІН, експерт Офісу Ефективного регулювання (BRDО), а невеличку Презентацію щодо діяльності фонду Фрідріха Науманна за Свободу провів менеджер проектів представництва фонду Володимир ОЛІЙНИК.

На завершення першого дня роботи Форуму його учасники ознайомились, як то кажуть з перших вуст, із німецьким досвідом лібералізації місцевої економіки від екс-депутата Бундестага, екс-бургомістра міста Бремергафен, члена Правління Фонду Фрідріха Науманна Манфреда РІХТЕРА. Приємною несподіванкою була зустріч із «вечірнім гостем» Форуму Мережі ВМП Сергієм ГУСОВСЬКИМ – знаним підприємцем, депутатом Київради, співзасновником українського ліберального руху «Люди Важливі». Сергій Гусовський не тільки розповів про лібералізацію місцевої економіки на прикладі столиці України але й зробив цікаву презентацію нового ліберального руху «Люди важливі». Цей, поки що громадський  рух, цілком ймовірно вже незабаром переросте свій формат та стане справжньою ліберальною, полілідерною політичною силою. Принаймні, такі передумови є, а кадровому потенціалу нового руху «Люди важливі» може позаздрити будь-яке політичне об’єднання.

 Другий день роботи Форуму, розпочався з Презентації на тему «Середовище для розвитку підприємництва: Починаємо з прибирання. Дерегуляція», захід провів Любомир ЧОРНІЙ, керівник команди зі сприятливого бізнес-клімату в Україні Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України. Далі учасники Форуму  мали змогу ознайомились із розвитком підприємництва на Вінничині. Інформацію про те, як перейти  від формальних програм до комплексної системи підтримки бізнесу надав директор департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради Віталій ПОГОСЯН.

Після цього самі учасники Форуму презентували своє «домашнє завдання», зокрема, знайомили присутніх з місцевими практиками надання муніципальних послуг – тарифної політики, діяльності комунальних служб міст та сіл, організації транспортних перевезень в громадах по всій Україні. Фаховим експертом за наслідками обговорення кожної презентації виступив Манфред РІХТЕР, який поділився власним досвідом вирішення цих складних питань в Німеччині.

З діяльністю агенцій місцевого регіонального розвитку, на прикладі Рівненської Агенції ознайомив присутніх її голова Олександр Процюк.

Олена Шуляк, яка представляє Кадровий Резерв України (КРУ), є підприємцем, однією з засновників громадського руху «Люди важливі» та  співвласницею Midland Development Ukraine ознайомила учасників форуму із питанням підготовки фахових кадрів для всіх щаблів влади – починаючи від місцевого самоврядування, завершуючи Верховною Радою, урядом, адміністрацією Президента. Також Олена Шуляк ознайомила присутніх з принципами роботи  КРУ та яким чином можна підвищити рівень своїх знань та навіть стати експертом цієї поважної освітньої організації. Меморандум про співробітництво у цьому напрямку між Центром громадянських ініціатив та Кадровим Резервом України був підписаний Оленою Шуляк після відповідної презентації.

Завершився другий день роботи Форуму інтелектуальною командною грою «Таємна вечірка» від команди київської КВЕСТОРІЇ , де гравці могли в ігровій формі проявити свої таланти та краще дізнатися один про одного, спільно виборюючи перемогу своєї команди у грі з фантастичним та дещо непередбачуваним сюжетом.

Третій день роботи Форуму відбувався у форматі «лабораторії місцевого політика»  – спочатку учасники форуму у малих групах підготовлювали тези проекту резолюції 20-го Форуму, а потім спільно презентували їх та виробляли спільне бачення щодо цього питання, яке ляже в основу Резолюції 20-го Форуму  Мережі вільних місцевих політиків. Завершився третій день традиційним врученням сертифікатів всім учасникам та відзначенням найсумлінніших «ветеранів» Мережі вільних місцевих політиків, яким були вручені «власні марки» від «Укрпошти» з фотографіями самих учасників.


Коментарі

Додати свій коментар

Авторизація

Забули пароль?

Назад