Лілія Ричкіна про Форум ділових кіл України

27 березня 2018 р. підприємці Сумщини запросили до свого міста представників бізнес-асоціацій усієї країни на «Форум ділових кіл України». Лілія Ричкіна, учасник нашої Спільноти ЦЕГРІН, була однією з ініціаторів проведення такого масштабного заходу і вже готова поділитися з вами інформацією про Форум та його головні напрацювання.

Розкажіть детальніше про підготовку Форуму ділових кіл України, що відбувся нещодавно в м. Суми. Хто став організатором та яка його мета? Він проходить вперше?

Такий захід, такого масштабу і з такими організаторами проводився вперше. Ділові люди країни стурбовані відсутністю державної політики з підтримки розвитку бізнесу в Україні. Натомість неозброєним оком видно тенденцію до збільшення тиску на малий і середній бізнес, відсутні сприятливі умови для розвитку реального сектору економіки та розвитку виробництва, не збільшується кількість підприємств – і у сільському господарстві, й у інших галузях виробництва. Тому головною метою Форуму стало напрацювати порядок денний для досягнення реальних змін у створенні сприятливих умов для розвитку бізнесу, зупинення деструктивних впливів з боку лобістів олігархічних структур.

Ініціаторами проведення цього Форуму були 4 амбіційні людини та 3 організації: Мосунов Богдан, Коаліція малого та середнього бізнесу, Ричкіна Лілія і Ченцов Анатолій (ЦеГрін Слобожанщина) і Коган Борис Герцевіч (радник губернатора, підприємець, Сумська обласна громадська організація роботодавців «Перспектива»).

До участі у Форумі зареєструвались представники 16 областей України, лідери та члени коаліцій, бізнес- асоціацій, просто підприємці. А також долучились народні депутати України — Олег Медуниця та Олександр Сугоняко, яким абсолютно небайдуже до проблем бізнесу, в тому числі депутати Сумської обласної та міської рад, заступник міського голови Ольга, голова Сумської обласної ради Володимир Токар та керівник Сумської ОДА Микола Клочко.

Не усі зареєстровані учасники, на жаль, змогли дістатися нашого міста через погану транспортну логістику та стан доріг, що стали майже не проїзні, коли розтанув сніг, але більшість зареєстрованих просили вважати їх учасниками розпочатої на стадії підготовки форуму роботи, тобто вони отримують резолюцію й беруть участь в подальшій роботі. В залі були присутні більше 150 учасників, які представляли такі міста як: Київ, Львів, Чернігів, Харків, Полтава, Дніпро, Черкаси, Умань, Одеса, Миколаїв, Хмельницький, міста Луганської та Донецької областей, 10 районів Сумської області та м. Суми.

Протягом двох місяців напружено працювала робоча група з підготовки резолюції форуму, залучені експерти Міжнародного Центру Приватного Підприємництва CIPE внесли свій вклад до підготовки форуму у вигляді експертної, комунікаційної та модераційної допомоги (велика подяка Вам шановні наші давні друзі). Відповідальним за підготовку резолюції був учасник Сумської коаліції МСБ Богдан Мосунов. За час підготовки форуму було опрацьовано величезну кількість пропозицій, напрацювань які лягли у проект резолюції форуму.

Які питання обговорювали під час заходу? Чого досягли?

Було проведено п’ять панельних дискусій з питань впливу природних монополій на розвиток бізнесу в Україні, проблемних питань реального сектору економіки, проблем малого та середнього бізнесу в Україні, проблемних питань у сільсько-господарському бізнесі. Цікавою була панельна дискусія з впливу природних монополій на розвиток бізнесу за участі народного депутата Олега Медуниці — представника парламентської групи «На захист прав споживачів енергетики», одразу зав’язалась жива дискусія та намітилися шляхи для подальшого досягнення результату. Завершальною панельною дискусією стало вироблення стратегії досягнення своїх вимог бізнесом до влади та налагодження комунікацій між представниками малого й середнього бізнесу та владою усіх рівнів.

Було заявлено, що великий олігархічний бізнес в Україні вирішує свої проблеми самостійно, через своїх лобістів та намагання знищити малий та середній бізнес. На жаль, навіть після тривалої підготовчої дискусії та роботи протягом цілого робочого дня, часу виявилось обмаль для того щоб дійти узгодженого результату по стратегічній панелі. Наразі дійшли результату: внести до проекту резолюції пропозиції, отримані під час роботи форуму, надіслати резолюцію до Президента України, Прем’єр-міністра України, Верховної Ради України, активізувати роботу з депутатами усіх рівнів: місцевих, обласних, депутатів Верховної Ради України з метою досягнення визначених у резолюції вимог. Максимально опрацювати документ з місцевими та обласними радами з метою підтримки радами резолюції нашого форму. Провести наступний захід з метою моніторингу досягнення результатів Сумського форуму, місце проведення обговорюється декількома регіонами, можливо це буде Харків або Черкаси, а можливо Миколаїв. Але алгоритм дій вже починає вимальовуватись, до роботи форуму приєднались багато нових громадських об’єднань, з якими раніше ми були не знайомі, продовжується поширення горизонтальних зв’язків між новими рухами та вже досвідченими організаціями, з’явились молоді інноваційні підходи роботи, з’явились нові молоді лідери з новими думками та підходами до роботи.

Що Ви винесли особисто для себе від цього Форуму?

Форум ділових кіл України працював під гаслом «Від взаємопорозуміння до взаємодії», вкладаючи в ці слова поєднання зусиль, консолідацію для досягнення мети — створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу України, а не його занепаду, який спостерігаємо сьогодні.

Особисто ми впевнились, що зможемо реалізувати масштабні заходи з залученням великого кола зацікавлених осіб. Малому бізнесу потрібна підтримка, обговорення, об’єднання зусиль, допомога. Сподіваємось, що тиск малого бізнесу призведе до прийняття законів, які будуть стимулювати, а не знищувати підприємців. Наступне місто ще не визначено, бо ніхто не набрався сміливості організувати на такому ж рівні.  Хоча прийнято рішення організувати декілька форумів в різних містах України і організувати дійсно парламентські слухання, де підприємці будуть почуті (не для галочки), організувати електронну площадку для напрацювання пропозицій до законопроектів.

Будуємо разом країну!

Ричкіна Лілія, ЦеГрін Слобожанщина


Коментарі

Додати свій коментар

Авторизація

Забули пароль?

Назад