Норвегія - унікальність в глобалізованому Світі

Це особисті враження від візиту в жовтні 2018 року в далеку країну, що розташована на західному березі левоподібного півострова на півночі Європи.

 

В місті багато усміхнених людей. Вони стримані та привітні, не обтяжені зовнішніми атрибутами зверхності, спокійні та врівноважені, без агресії та поспіху. Часто вони зайняті бігом та роблять це у парках, на набережній, яка продувається всіма вітрами, вздовж маршрутів громадського транспорту. Багато людей старшого віку. І це не так, коли не має дітей чи молоді, просто літні люди не сидять у домівках, маючи можливість курсувати містом.

 

Міське середовище вражає пристосованістю до потреб людей та не конфліктністю з природніми об’єктами: ширина вулиць зручна для пішоходів, вхід у метро - наче домівка гобіта, пам’ятники історичним особам - ніби люди у натовпі. Місто має щільну забудову, в якій гармонійно поєднані будівлі різних епох і стилів. Та найбільше справили враження міські скульптури, не обов’язково пам’ятники як нагадування про великих людей чи давні події, а саме об’ємні зображення, що передають почуття та емоції, інколи загадкові, часом фантастичні, та завжди доречні в поєднанні із середовищем. Багато об’єктів у природніх кольорах, часто це відтінки сірого.

 

Люди та середовище формують унікальну атмосферу та одночасно є продуктами самої атмосфери, що сповнена поваги. В людях та спорудах зауважив важливу спільну рису - зовнішня стриманість, навіть часом повна непоказність та як протилежність – це внутрішня вишуканість, багатогранність та величність.

Дякую, Норвегія та норвежці, за характерний стиль життя, за приклад для наслідування, зa унікальність в глобалізованому Світі!

P.S.: Ця публікація - це чуттєва реакція за результатами візиту у Норвегію на запрошення NGO Initiatives of Change Norway та Валентина Бондаренка, Ромни, Сумська область Україна.

 

Віталій Загайний


Коментарі

Додати свій коментар

Авторизація

Забули пароль?

Назад