Реформа надання медпослуг на Херсонщині в дії

Цьогорічна тема  XVI Форуму Мережі вільних місцевих політиків, який проходить у Херсоні, дуже актуальна і присвячена вона медичним послугам на рівні територіальної громади.

Розпочався захід із виступу Віктора Короленка, директора Департамент охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації, який на прикладі Херсонщині розповів про реформу надання медпослуг.

У Херсонській області на сьогодні створено 27 об’єднаних територіальних громад і, звичайно, питання надання якісних медичних послуг потребує належного врегулювання. Тут роблять все, щоб досягнути бажаного результату, керуючись головними напрямками системи охорони здоровя: доступність, якість, своєчасність та безперервність отримання медичної допомоги.

Віктор Короленко розповів про мережу закладів охорони здоровя у Херсонській області та поділився досвідом налагодження системи надання медичних послуг на Херсонщині. Три роки назад в області розпочали процес, який має на меті забезпечити своєчасність, якість та доступність хворого при транспортуванні, і створили Єдину повністю комп’ютеризовану диспетчерську і забезпечили всім необхідним. Як зазначає директор ДОЗ ХОДА, всі населені пункти області підключені до єдиної системи, і це дає можливість відстежувати автомобілі екстреної допомоги в режимі реального часу. Виклик може зробити будь-хто швидко та просто, навіть і глухонімі, надіславши смс. Мудра програма про все подбала.

Унікальність даної системи роботи полягає в тому, що сьогодні вже працює call-центр і налагоджений зворотній зв'язок з усіма, хто звертався попередньо за допомогою: їх опитують стосовно якості надання послуг. Це дуже чудова можливість дізнатися про те, як професійно себе поводять медпрацівники і чи не вимагають оплати за надання допомоги.

Через неякісне дорожнє покриття, зони перекриття підрозділів екстреної медичної допомоги формувалися не відносно відстані, а від часу доїзду, який повинен становити близько 20 хв.

Віктор Короленко наголосив на важливості діяльності в області і реперфузійних центрів для надання висококваліфікованої допомоги. Тут можуть швидко розкрити судину і людина не помре через серцево-судинні захворювання.  Зараз ризик таких смертей в області знизився на 6 % .

Електронна система охорони здоров’я в Херсонській області дає можливість відслідковувати, як управляти галуззю повністю: вона дозволяє бачити все он-лайн.  Процес підписання декларацій з лікарями, який прозорий і прослідковується в режимі реального часу, активно триває і зараз намагаються тільки створювати можливості, щоб їх кількість якомога більше зростала. Дуже цікавою є ініціатива введення електронних медичних карток, яка має безключовий доступ та ID-номер. Вона містить інформацію про стан здоров’я його власника і зберігається на мед-порталі.

 

 


Коментарі

Додати свій коментар

Авторизація

Забули пароль?

Назад